У пошуках джерел натхнення і різноманітності хтось із нас виїжджає в ліс за ягодами і грибами, хтось з великим задоволенням працює на дачних ділянках, комусь більше до душі активні заняття спортом. Ну а деякі насолоджуються чудовою і захоплюючою грою під назвою – пейнтбол – грою, яка змушує кров швидше бігти по венах, серце – битися частіше, а тіло і розум – відчути себе справжнім бійцем на полі бою.
Для тих, хто грає в пейнтбол часто і давно не в новинку буде дізнатися про те, що сьогодні прийнято виділяти три типи такої гри: спортивний, тактичний і аматорський. Ну а новачків ми не будемо втомлювати «нудним» переліком відмінних характеристик. Просто наведемо кілька переконливих і зрозумілих фактів.
Пейнтбол спортивний, тактичний і аматорський: так в чому ж різниця?
- Спортивний пейнтбол на ігровому полі прямокутної форми, огородженому захистом сіткою. Як правило, покриття такого поля рівне (з земляного або трав’яного настилу), і на ньому розташовані надувні укриття найрізноманітніших форм.
- Штани й джерсі – саме в таку форму прийнято одягатися гравцям спортивного пейнтболу, в той час як для гри в тактичний (лісовий) пейнтбол учасники зазвичай використовують камуфляжну форму.
- Правила спортивного пейнтболу забороняють використання димових гранат, переносних радіостанцій і різного роду піротехніки, які можна використовувати в стратегічному пейнтболі.
- Основна мета, яку переслідують гравці в спортивному пейнтболі – вразити якомога більше число супротивників, залишитися на полі бою в більшості, доставити на базу «прапор переможця». Тактичний і аматорський пейнтбол не мають таких «суворих» цілей, але можуть мати цілу сюжетну лінію – повторювати події відомих історичних подій, наприклад, що зовсім не властиво для тактичного, а тим більше – аматорського пейнтболу.
Як бачите, це не просто гра. Це спорт. Причому, іноді навіть жорсткий і швидкий, що вимагає від гравців хорошої фізичної підготовки, здатності реагувати швидко і приймати рішення з блискавичною швидкістю, щоб чітко і швидко пересуватися по полю і зуміти ліквідувати противника буквально за 5-7 хвилин!
Так як в спортивний пейнтбол грають не всі через відсутність спеціальної фізичної підготовки, цей тип пейнтболу не буває масовим. У ньому бажання гравця – отримати задоволення від гри і термін «чисто спортивний інтерес» відсуваються на другий план, але при цьому спортивний пейнтбол вдало поєднує в собі в собі такі кращі риси аматорського пейнтболу, як видовищність, прагнення до перемоги, «командность» і природно – оздоровлення на свіжому повітрі.