Лазертаг (від англ. Laser – лазер, і tag – мітка) – лазерний бій, який являє собою військово-тактичну, спортивну гру, де «зброєю» є макет. Незважаючи на те, що гра ведеться з використанням макетів, кожна стрілецька модель максимально наближена до оригіналу і за вагою, і за зовнішнім виглядом. Відмінність лише в тому, що стрілянина ведеться лазерними променями, абсолютно безпечними для гравців. Противник вражений, якщо промінь потрапив в датчики, які надягають на тіло і голову гравців.

Народження лазерного пейнтболу датована 1977 роками, коли Д. Картер III (Марк Твен III) після перегляду фільму «Зоряні війни» розробив гру під назвою «Photon». Ця ідея і лежить в основі сучасного лазер тега.

Сьогодні існує кілька компаній, які здійснюють випуск комплексних систем, що імітують стрілянину і поразка: SAAB, Cubic і RUAG. Є власні розробки і в Україні, Білорусі, Росії.

Система імітації лазерного бою активно використовується НАТО в якості тактичного засобу з профільного навчання військовослужбовців.

Лазертаг та його різновиди

Лазерні бої в Києві або іншому куточку земної кулі класифікуються за кількома різновидів:

  • аренні – лазер таг в приміщенні закритого типу і невеликими відстанями між гравцями
  • внеаренний – гра на відкритому просторі з великими відстанями – від 100 до 700 м.

Лазерні бої і їх переваги перед страйкболом або пейнтболом:

  • головна перевага гри в тому, що до участі допускаються учасники будь-якого віку, починаючи з 6 років.
  • відсутня травматизм і больові відчуття при попаданні променя
  • високе відповідність реальної стрільби
  • якщо лазерні бої проводяться на відкритому повітрі – погодні умови не будуть створювати перешкоди
  • кількість зарядів не лімітуються
  • величезний спектр доступних ігрових сценаріїв
  • під час гри не буде потрібно спеціальне спорядження та екіпірування
  • після закінчення гри гравці отримують роздруківки статистики стрільби (кількість пострілів і влучень).

Що стосується недоліків, лазертаг в Києві або іншому місті має як свої плюси, так і мінуси в порівнянні зі страйкболом або пейнтболом:

  • відсутність зворотного зв’язку – при попаданні в противника, гравець не побачить і не відчує своє потрапляння
  • мінімальна видовищність для глядачів і самих гравців – стрілянина супроводжується тихим звуковим сигналом.

Але навіть ці мінуси лазертаг не здатні зменшити інтерес до цієї гри. Гравці лазерних боїв отримують можливість урізноманітнити сценарії, проявити свої найкращі якості у вигляді влучності, швидкості реакції, стратегічне і тактичне мислення.

Лазерні бої в Києві – обладнання для гри

У пейнтбольному клубі «Гепард» використовується наступне ігрове обладнання:

Комплект для гри «МР-514К»
Комплект для игры в лазертаг «МР-514К»

Бойовий автомат (макет) – візуальна схожість з італійським автоматичним карабіном «BerettaCX4 Storm». Гвинтівка оснащена міцним корпусом, виготовленим на Іжевському збройовому комбінаті. Зброя зручно і комфортно лежить в руці, важить 2,1 кг, що дає можливість і дорослим, і дітям грати в лазер таг протягом декількох годин без відчуття втоми в руках. Дальність пострілу – до 200 м. В комплекті ігрового спорядження знаходиться пов’язка на голову з датчиками, гвинтівка.

Комплект для гри «INSPIRE»
Комплект для игры в лазертаг «ERASER»

INSPIRE – дуже міцний і дуже функціональний тагер. Компактний розмір робить INSPIRE зручним для дітей, а вони складають близько половини гравців лазертага. Завдяки малій базі, близько 600 грам, INSPIRE сподобався відвідувачам лазерних клубів. Світлова гвинтівка INSPIRE випускається з вересня 2012, пройшло кілька модернізацій, після яких INSPIRE стала ще краще.

Дальність стрільби досягає 140 метрів, гвинтівка підійде для приміщень лазерних клубів великої площі. Заряду акумулятора вистачить на цілу добу безперервної гри. Є можливість апгрейдити гвинтівку, прикріпивши приціли, ліхтарі і рукоятки. Корпус INSPIRE настільки міцний, що абсолютно не руйнується під вагою мікроавтобуса. Тому можна не боятися, що світлова гвинтівка зламається в процесі гри.

Яскравий OLED дисплей дозволить повністю контролювати ігровий процес, а діти зазвичай в захваті від нього.
OLED технологія дозволяє передавати яскраве зображення, яке практично не блякне на яскравому сонці і не сліпить в арені.
Екран встановлений в металевому корпусі і зверху закритий протиударним склом з полікарбонату товщиною 4 мм, що робить його практично невразливим для ударів.
В ігровому режимі на дисплей виводиться така інформація:

  1. Решта життів, кількість влучень, кількість обойм
  2. Рівень зв’язку з пов’язкою
  3. Рівень заряду АКБ тагера і пов’язки
  4. Час гри
  5. Ефективність гравця
Комплект для гри «FALCON F1 / F2 / F3»
Комплект для игры в лазертаг «FALCON F2»

Ігровий комплект FALCON відрізняється надміцним корпусом з ABS-пластика.Відсутні будь-які рухомі елементи, оптика тубуса вбудована прямо в корпус Тагера. Тому можна безбоязно піддавати світлову гвинтівку різних навантажень, FALCON не боїться ударів і падінь з великої висоти. Система кріплення електроніки на FALCON продумана до дрібниць, забезпечиться збереження всіх чутливих до пошкоджень елементів.

FALCON є базовим варіантом світловий гвинтівки, маса – близько 1 кг. Ергономіка FALCON робить цю гвинтівку популярної серед більшості любителів лазертаг.

Крім ергономічного і надійного корпусу, FALCON володіє потужним програмним забезпеченням. Є 21 звуковий ефект, п’ять ігрових режимів, оптична система.

Відмінності FALCON F1 та FALCON F2 полягають в скороченій базі гвинтівки та приклада в першій моделі, з невеликим розходженням в масі.

FALCON F3 має обтяжену сталеву раму, макет зброї сподобається людям, які чекають від лазертага відчуттів реального бойового завдання зі справжньою зброєю в руках.

Цифрова точка для контролю
Цифровая точка лазертаг

Цей елемент можна по праву назвати самим захоплюючим сценарієм. Гравці орієнтуються на виконання головного завдання – захоплення контрольної точки і передати сигнал про захоплення за допомогою пострілу в неї. Як тільки КТ захоплена, лунає звуковий сигнал і загоряється світлодіодне підсвічування з кольором тієї команди, яка змогла здійснити її захоплення. Команди повинні утримувати об’єкт протягом 4 хвилин (період утримання змінюється у відповідність з умовами сценарію). Контрольна точка має тимчасової таймер для кожної команди, який підсумовує час утримання кожної з них. Перехоплення КТ може здійснюватися кілька разів за гру.

Перемога в лазертаг в Києві присуджується тій команді, яка змогла утримати КТ стільки часу, скільки прописано сценарієм. Кінець бою оповіщається світловим і звуковим сигналом сирени.

Універсальна точка
Лазертаг Универсальная точка

Функціональність універсальної точки складається з можливостей декількох пристроїв: точка відродження, аномалії, радіації.

Режим відродження здатний відновити життя для гравця. Режим радіації буде моделювати вплив радіаційних умов і видавати звуковий супровід, яка відбирає життя гравця, що знаходиться в радіусі дії цієї точки (10 м). Робота в режимі аномалії універсальна точка видає додають або віднімають життя гравця сигнали у випадковому порядку. Сигнал видається з частотою в 10 секунд, причому період видачі сигналу може бути збільшений.

УТ – універсальне обладнання, яке незмінно присутня практично в кожному сценарії лазертаг.

Ціни на Лазертаг
Лазертаг

Будні, вихідні, свята (дорослі, діти / студенти), з людини:
60 хвилин - 450 грн
Продовження гри: 30 хвилин - 200 грн.

Додаткове обладнання для Лазертага

Прокат камуфляжу, з людини – 100 грн.
Наколінники – 50 грн.
Перчатки з пластиковою накладкою для захисту кисті рук50 грн.
Колліматорний приціл – 100 грн.

Крім того

Наш подарунок іменинникам - прокат коліматорного прицілу безкоштовно, а так само медаль з гравіюванням і диплом!!!

Лазертаг з трансформером (додаткова послуга)

На території клубу:
трансформер «БАМБЛБІ» (зріст 190 см) - 30 хвилин гри - 1500 грн.
трансформер «ОПТИМУС ПРАЙМ» (рост 230 см) – 30 хвилин гри - 3000 грн.
Виїзні ігри:
трансформер «БАМБЛБІ» (зріст 190 см) - 30 хвилин гри - 3000 грн.
трансформер «ОПТИМУС ПРАЙМ» (рост 230 см) – 30 хвилин гри - 6000 грн.

Устаткування для гравців у вартість оренди трансформера не входить!