Спостереження, думки вголос, на прикладах українських команд.
Створення аматорської спортивної пейнтбольний команди процес досить не простий.
Доданків, які впливають на її формування та існування кілька, підводних течій і каменів в період її існування багато.
Спортивний пейнтбол, повинен подобатися, бути одним з хобі для всіх членів команди, але одного цього мало .Можливість знайти вільний час, а це як мінімум 1-2 дні на тиждень, і майже завжди це вихідні.
А тепер про фінанси.
Витрати на турнір (дорога, харчування, проживання, орг. Внесок і кулі), можуть скласти від 200 до 500 у.о. на одну людину. Важливу роль відіграє і психологічна сумісність членів команди, а також лідер – такий собі «моторчик», який займається організаційними питаннями, має вирішальний голос і яка взяла на себе ще купу дрібниць, які обов’язково знайдуться на шляху команди.
Фінансова частина відіграє одну з найважливіших ролей в формуванні команди. Існує кілька моделей. Ось деякі з них:
- Фінансує команду один або дві особи, які грають в цій команді (яскравий приклад «Ведмеді» (Київ) з Дмитром Баркалова).
- Кожен платить сам за себе (найпоширеніша модель).
- Фінансує пейнтбольний клуб
- Частково ( «Сакура», «Тріада», «Гепард»)
- повністю
- Команда знайшла спонсора?
Кожен варіант має свої плюси і мінуси, тільки ось команди живуть недовго. Рік, два, три максимум і немає команди. На небосхилі з’являються нові назви, нові люди, або старі перемішуються і переформує в нових.
Виняток в Україні – Житомирська «Орта». У 2007 році команда її родоначальника Віктора Мідушевского відзначила 10 років !!! Сказати молодці, поважаємо, вітаємо, значить нічого не сказати. Феномен, а може головне – роль особистості творця.