Однією з основних причин для більшості захворювань є недолік руху.Гіподинамія сьогодні це навіть не діагноз, а глобальна проблема для нашого століття. Від інфікування «вірусом» гіподинамії не застрахований ніхто, а для дитячого організму це ще більш небезпечно, тому що саме в ранньому віці закладається фундамент здоров’я як такого, в подальшому фортеця цього фундаменту буде відігравати важливу роль протягом усього життя. Батькам необхідно думати про фізичний розвиток своєї дитини, не тоді коли лікарі почнуть ставити діагноз: «дистрофія м’язів» або «ожиріння», а набагато раніше – з моменту народження. У дитячому віці – це звичайна гімнастика для тренування м’язів і в міру необхідності масаж, пізніше необхідно активно залучати дитину до рухливих ігор.Багато хто скаже: «Це неможливо, тому що не ті часи. Сьогодні, у дворах, діти не збираються, щоб пограти в вибивного або ладком, так як комп’ютерні ігри поневолили психологічно незміцнілі дитячі мізки. А вийшовши в порожній двір, де немає жодного однолітка, у дитини не буде інтересу і мотивації до заняття, ніж небудь ». І десь з такою думкою можна погодитися, але не варто опускати руки і плисти за течією безвиході. Вихід є – дитячий пейнтбол. Пейнтбол – це ідеальний спосіб розвинути в дитині правильне ставлення до здорового способу життя.
Пейнтбол – це запорука того, що ваша дитина, буде не деградувати за монітором комп’ютера, а буде бігати, стрибати, веселитися, розвивати здатність бути комунікабельним.
Кожен батько бажає дати своїй дитині таке виховання, щоб в суворому дорослому майбутньому йому було легко, і він був готовий до будь-якої ситуації. Ключовими поняттями в такому вихованні є: вироблення сміливості, мужності, рішучості. Коли до таких понять додається ще і здатність бути розкутим і кмітливим, то можна однозначно стверджувати, що в житті такої дитина не загубиться. Але досягти бажаних результатів батькам не завжди вдається самостійно. Тому звертаються до спеціалізованих установ – пейнтбольні клуби.
Всі перераховані вище якості найкраще виробляти не в теорії, а на практиці. Пейнтбол – це найкраща практика, де діти можуть розвивати свої здібності, такі як: самостійність, координація рухів, предметне мислення, грамотно оцінювати ситуацію. На пейнтболі діти також отримують перші в житті уроки орієнтації на місцевості.
Не дивлячись на те, що у багатьох дорослих слово пейнтбол чітко асоціюється з війнушку, необхідно розуміти, що це не війна, це скоріше спорт. Війна – це агресія, а пейнтбол не ставить завдання перед дітьми розвивати агресію, навпаки він сприяє розрядці дитячого організму від накопичених нереалізованих емоцій.
Під час гри в пейнтбол можна виявити вид психотипу дитини і в подальшому внести якісь, наскільки це буде можливо, корективи. Спостерігаючи за грою, ви відразу помітите, чи має лідерські задатки ваше чадо: він віддає команди або їх виконує? Якщо дитина беззаперечно виконує команди, то може, прийшов час внести якісь зміни в його модель поведінки, поговоривши і давши раду.
У наш час активного розвитку нанотехнологій і робототехніки, коли знайомство зі спортом у більшості дітей зводиться, на жаль, до двох годинами фізкультури в школі в тиждень, така чудова гра як пейнтбол дозволяє дитині отримати не тільки сплеск емоцій, а й навчитися в доскональности володіти своїм тілом, витримувати серйозні фізичні навантаження. А це, як згадувалося вище – дуже корисно для молодого організму, що росте.
І не варто думати, що пейнтбол – це гра виключно для хлопчаків. Дівчата з великим ентузіазмом і азартом сприймають цю гру. І взагалі, дівчатам подвійно необхідно займатися пейнтболом. По-перше, з дитинства вони навчаться, як необхідно постояти за себе, а по-друге, пейнтбол – це відмінний спосіб навчитися правильно спілкуватися з хлопцями і бути у них популярною.
Ця гра базується на зрозумілих і простих правилах, не вимагає спеціальної фізичної підготовки , не вимагає покупки дорогої спецтехніки та амуніції (всі в оренду дає пейнтбольний клуб).
Ну, і в кінці хотілося зробити маленьку ремарочку з точки зору сімейної психології. Запам’ятайте, немає нічого кориснішого, ніж день, проведений на свіжому повітрі всією сім’єю в цікавій і захоплюючій грі. Як часто можна почути від дорослих, що вони мало приділяємо часу дітям, втрачають контакт з ними, перестають розуміти їх … Саме пейнтбол надає унікальну можливість емоційно зблизиться зі своєю дитиною, за допомогою пережитих загальних пригод, які в майбутньому зможуть вилитися в єдині спогади під девізом « А пам’ятаєш … ?! »