Баскетбол на відкритому повітрі або стрітбол в середині ХХ століття був грою американських підлітків в бідних кварталах. У XXI він став олімпійським видом спорту і в містах світу з’явилися вуличні баскетбольні майданчики. Київ не став винятком.
Баскетбол або стрітбол на відкритому повітрі
Баскетбол на вулиці в 1950-х був не просто розвагою для темношкірих американських підлітків з гетто. Він давав шанс зробити кар’єру професійного гравця в баскетбол. Оренда баскетбольного майданчика багатьом була не по кишені. Гра на вулиці не вимагала фінансових вкладень і була шансом відточити навички гри.
У 1990-х пройшли перші змагання зі стрітболу. На перспективний вид спорту звернули увагу бренди спортивного одягу. У 2000-х компанії-виробники комп’ютерних ігор почали випуск симуляторів стрітболу. В наші дні баскетбольний майданчик у Києві – популярне місце відпочинку після роботи.
Основними причинами популярності гри стали:
- Простота.
Майданчик для стрітболу не займає багато місця. Щоб зіграти, потрібні м’яч і кільце. Грати можна на свіжому повітрі, а не в задушливому залі.
- Доступність.
Щоб домогтися успіху в баскетболі, потрібні високий зріст і хороша фізична форма. У вуличному баскетболі важливі не фізичні параметри, а техніка. Успішним може стати гравець будь-якого зростання.
- Неформальний характер.
У вуличному баскетболі правила не регламентовані строго. Гравці можуть домовлятися про них безпосередньо перед грою. Стрітбольний майданчик – місце, де допустимо не тільки дух змагання, а й веселощі. Гравці в середині 1950-х приходили з магнітофонами, включали музику і в перервах між іграми читали реп.
Коротко про характеристики майданчика
Баскетбольний майданчик для стрітболу могла бути обладнана в будь-якому місці, де можна повісити баскетбольне кільце. Коли стрітбол набув популярності, з’явилися більш суворі вимоги:
- Розмір майданчика для стрітболу дорівнює половині баскетбольної (15х14 м).
- Поверхня повинна бути рівною і плоскою з будь-яким покриттям, яке підходить для проведення ігор.
- Щит, на якому кріпиться кільце, розташовується на нерухомій стійці. Нижній щита край знаходиться на відстані 2,9 м від підлоги.
- Розмітка майданчика для стрітболу також має особливості. Немає традиційного для баскетболу півкола для проведення штрафних кидків, але є розмітка для боротьби за підбір.
- Діаметр стрітбольної кільця складає 45,7 см.
Гарна баскетбольний майданчик уКиєві,призначена для стрітболу, повинна відповідати перерахованим вимогам.
Родзинка для будь-якого тімбілдінга
Тимбилдинг важливий для підвищення працездатності колективу. Однак домогтися бажаних результатів проведенням офісних тренінгів не завжди виходить. Робоче місце у співробітників асоціюється з рутиною, їм важко розкритися і проявити себе. Проведення корпоративів на природі та організація спортивних заходів має ряд переваг:
- Дозволяє змінити обстановку.
У співробітників є можливість вийти з «зони комфорту» і проявити себе в нестандартних умовах, показати ті якості, які не вдається розкрити в щоденній роботі.
- Допомагає розслабитися і «виплеснути» негативні емоції.
Баскетбольнаарена,футбольне поле чи інший майданчик – це місце, де співробітники можуть зняти напругу, яка накопичилася за час роботи в офісі, і підняти фізіологічний тонус організму.
- Розвиває здорову конкуренцію і ефективну співпрацю.
Спортивні змагання – це суперництво без агресії. Учасники розуміють і приймають правила гри, не виносять їх за межі ігрового майданчика. Навички здорової конкуренції, отримані під час змагань, стануть в нагоді в реальному житті при виконанні робочих обов’язків.
Спортивні ігри – це можливість налагодити міжособистісна взаємодія. Кожен гравець прагне внести посильну лепту, проявити кращі якості, щоб привести команду до перемоги. Навички спілкування, отримані в ході гри, допоможуть співробітникам ефективно взаємодіяти в робочий час.
Спортивні заходи під час тімбілдінга вимагають вправності, вміння швидко приймати рішення, а не фізичної підготовки. При виконанні робочих обов’язків перераховані навички також необхідні.
Організувати корпоративний тімбілдінг можна в клубі “Гепард”.
Варіанти стрітбольний баталій
Розміри майданчика для стрітболу дозволяють зіграти різним складом учасників. У класичному варіанті грають команди, до складу яких входять три основних і один запасний гравець. Матч триває 10 хвилин. Він закінчується раніше, якщо одна з граючих команд набере 21 очко. Результативний кидок приносить команді одне очко. Далекий – два.
Ось інші варіанти стрітбольний баталій:
- Horse (Кінь)
Коротка гра, в якій можуть брати участь два і більше гравців. Перед початком гравці домовляються про черговість кидків. Гравець, який робить кидок, розповідає іншим, за допомогою якої техніки він збирається закинути м’яч. Якщо він закинув м’яч, наступний гравець повинен повторити кидок. Якщо не вдалося, в якості штрафу він отримує букву Н. Гра триває до тих пір, поки один з гравців не збере літери слова Horse. Англійське слово можна замінити відповідним словом з п’яти або семи букв.
- Король майданчики
Варіант гри на вибування. Брати участь можуть більше трьох гравців. Майданчик для стрітболу, розміри якої дозволяють провести змагання, стає ареною протистояння один на один або два на два.
Гравець, який закинув м’яч, залишається на майданчику. Той, хто пропустив м’яч, вибуває. Його місце займає наступний. Завдання гравця на майданчику зробити сім результативних кидків, щоб отримати звання «король майданчики». За кожен результативний кидок гравець отримує одне очко.
Приїжджайте до нас, відпочивайте активно!
У клубі «Гепард» ви проведете час цікаво, весело і з користю для здоров’я. Баскетбольний майданчик в Києві та місце для заходів за містом доступні нашим клієнтам.
Ми пропонуємо варіанти рухливих розваг на свіжому повітрі для людей різних вікових груп, уподобань та інтересів. У нас ви можете організувати корпоратив на природі, пограти компанією, посмажити шашлики і пограти в стрітбол.