Пейнтбол – це не просто дарує драйв фізична активність на полігоні. Існує безліч сценаріїв пейнтбольних ігор, що дозволяють зробити кожне нове перебування на полі різноманітним навіть для сверхопитних любителя битв. Кожна окрема гра передбачає певний рівень складності завдання, тривалість перебування на полі, обсяг стратегічних завдань і необхідне число учасників. Багатство стратегій дає можливість підібрати стратегію, максимально відповідну рівню професіоналізму учасників. Найбільш популярними сценаріями гри в пейнтбол є варіанти, перераховані нижче.
Прості сценарії гри в пейнтбол
Перераховані нижче гри чудово підійдуть для новачків або любителів простих жанрів
Гра на поразку
Проводиться на будь-якому полі битви. Участь беруть 2 команди з однаковою кількістю гравців. Простота стратегічних завдань дозволить зосередитися на головній меті – атаці противника і відточуванню снайперського майстерності. До початку бою кожна команда розташовується в своєму таборі. Бій починається за сигналом. Програла вважається та команда, чиї гравці піддаються повному «знищення». У даній стратегії уражені гравці відновленню не підлягають.
Дуель
Таке бій так само відноситься до найпростіших сценаріями пейнтбольних ігор. Така гра може бути проведена між капітанами та будь-якими іншими гравцями. У бою б’ються тільки 2 противника, а всі дії відбуваються під наглядом судді. Учасникам видається рушницю, заряджену одним кулькою з фарбою. Вони стають спиною один до одного і по команді судді починають відходити в різні боки на відстань 10 кроків (вважає кроки так само суддя). Після оголошення десятого кроку необхідно зробити постріл. При цьому відходити в бік або сходити з лінії дистанції учасникам заборонено (дозволено тільки встати на коліно). Противник, який здійснив постріл раніше оголошення десятого кроку, автоматично вважається таким, що програв.
Захоплення прапору
Основним завданням є взяття прапора, встановленого на рівній відстані від кожної з команд. Після захоплення прапора його необхідно доставити на свою базу і встановити вже там. Весь час гравці піддаються обстрілу з боку противника.Уражені учасники, на розсуд учасників (цей пункт обмовляється заздалегідь), можуть проходити відновлення на своїй базі і знову включатися в гру або ж піти з поля бою після першого ж попадання.
Король гори
Для проведення гри підходить спеціально обладнане спорудження. Обидві команди отримують по прапору різного кольору. Завдання команди – дістатися до вершини гори (роль гори може виконувати обумовлене заздалегідь зміцнення) і поставити там свій прапор. Поранені гравці вибувають з гри. Тимчасових обмежень бій не має.
Складні сценарії гри в пейнтбол
Наступні сценарії мають більш складні стратегічні завдання, ніж перераховані вище. Вони вимагають від гравця зосередження не тільки на попаданні снаряда в ціль, але і на виконанні місії, покладеної на команду.
Охорона президента
У битві беруть участь 2 команди, кожна з яких обирає президента (як правило, цього гравця надягають на руку відмітний знак – яскраву пов’язку). Завдання команди, перебуваючи під вогнем, довести президента в цілості й схоронності до бази противника, де він знімає прапор з ворожого зміцнення і доставляє його на свою базу з подальшим підняттям прапора.Поразка президента – програш команди.
У даній грі можливий і наступний хід подій: одна з команд вибирає президента, а інша – виконує роль терористів, які всіляко перешкоджають виконанню місії. Тимчасових обмежень бій не має.
Захоплення будівлі
Даний сценарій гри в пейнтбол передбачає участь двох команд, одна з яких повинна обороняти будинок, а інша – у що б то не стало його захопити. Ускладнюють завдання тимчасові показники: взяти базу потрібно в максимально короткі терміни. При цьому оборонці гравці мають тільки одне життя і вибувають після першого поранення. Атакуючі можуть проходити відновлення на своїй базі і знову повертатися в гру.
Всі перераховані вище стратегії є стандартними. При бажанні гравці можуть поєднати сценарії пейнтбольних ігор, отримавши абсолютно нову і захоплюючу забаву.