История возникновения пейнтбола

Версій виникнення пейнтболу багато.

Є правдоподібні: «1981 року – ЦРУ для тренувань спецпідрозділів», історичні: «1943 рік – фашистська Німеччина», стародавні: «18 століття -« Французький »Алжир», цікаві: «ковбої мітили фарбою дерева або худобу і вирішили, а чому б не зіграти в гру ».

І перша гра була командна, а кожен за себе. Переміг той хто краще сховався і жодного разу не вистрелив … Але не це важливо, а те, що пейнтбол з’явився і сформувався в декількох різновидах: він хороший як дозвілля, він гарний як спорт.

В Україні пейнтбол визнаний як вид спорту ще в 1994 році, а з 2008 року є результати і досягнення на європейському і світовому рівні, і серед неолімпійських видів спорту саме роботу Федерації пейнтболу України ставлять в приклад багатьом іншим видам спорту.

Як і в будь-якому іншому виді спорту, найбільшу кількість граючих в пейнтбол становлять пересічні громадяни країни, які розглядають пейнтбол як відпочинок, розвага, активне проведення свого вільного часу на свіжому повітрі.

З кожним роком в Україні збільшується як кількість пейнтбольних клубів, так і кількість людей зіграли в цю чудову гру.

Що таке пейнтбол?

Пейнтбол – технічна спортивна гра з розряду екстремальних, що імітує швидкоплинні вогневі контакти на обмеженому просторі. Для такої імітації використовується спеціальний пневматичний пристрій (маркер) і желатинові кульки з фарбою. Ігри проводяться на лісових або відкритих полях, приміщеннях, з природними або штучними перешкодами і укриттями. Розрізняють пейнтбол як вид відпочинку – для всіх бажаючих, як спосіб тренування – для охоронців, поліцейських або спецназу і як спорт – для турнірних команд. Поодинці або командою (від 3-х і більше осіб), за різними сценаріями у присутності суддів. Гра зазвичай триває до 20 хвилин, за ігровий день можна встигнути зіграти 10-15 разів.

Поширені запитання

ХТО МОЖЕ ГРАТИ У ПЕЙНТБОЛ

Будь-яка доросла людина або дитина з 12-ти річного віку в присутності батьків або при наявності їх письмового дозволу, оскільки гра зв’язана з певними фізичними навантаженнями.

ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО?

Пейнтбол як спорт безпечніше тенісу, футболу і гольфу (за оцінками американських страхових компаній). По-перше, всі знаходяться в зоні, де можлива стрільба, зобов’язані носити захисні МАСКИ. По-друге, маркери регулюються так, щоб швидкість вильоту кульки не перевищувала 90 метрів в секунду, при цьому навіть при самому невдалому попаданні максимум неприємностей – це синяк. По-третє, перед грою завжди проводиться інструктаж з техніки безпеки. По-четверте, на полі присутні судді, які забезпечують безпеку гравця в нештатних ситуаціях. У пейнтболі не існує яких-небудь специфічних небезпек, але це спорт, і, як в будь-якому спорті, тут можливі травми – все залежить від вашої власної обережності і дотримання правил.

ЩО ТАКЕ МАРКЕР?

Спеціальний пневматичний пристрій, що працює на стисненому атмосферному газі – вуглекислоті, азоті або повітрі. За принципом дії поділяються на помпові (звів-вистрілив), напівавтоматичні (натиснув-вистрілив) і автоматичні. Маркери проводяться в Америці, Канаді, Англії, Чехії (були спроби і в Росії).

З ЧОГО ЗРОБЛЕНА КУЛЬКА?

Зазвичай кульки проводять ті ж фабрики, які роблять лікарські капсули. Кулька має оболонку з желатину і наповнення з нетоксичної водорозчинної фарби на рослинній основі. Оболонка крихка і легко розколюється при ударі об будь-яку перешкоду, залишаючи на ньому пляму фарби. Фарба на смак неприємна, але абсолютно нешкідлива.

ЧИ ЗМИВАЄТЬСЯ ФАРБА?

Оскільки фарба водорозчинна, з одягу її легко стерти вологою ганчіркою і ще легше відіпрати. Фарба на стінах чи деревах змивається першим дощем. Навіть впала на землю розколовся кулька вбирати в себе вологу і врешті-решт розчиниться без залишку.

ДЕ МОЖНА ПОГРАТИ В ПЕЙНТБОЛ?

Найкраще грати на майданчиках пейнтбольних клубів, що мають кваліфікованих суддів, техніків, приміщення для гравців, обладнані поля і великий досвід організації ігор.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ГРА?

У 2006 році, в Києві середня вартість ігрового дня з прокатом – $ 10-15, коробки з 2000 року куль – $ 100. Напрокат видаються маркер, маска і камуфляж. Ця цифра може дещо змінюватися від клубу до клубу: наприклад, прокат маркерів на стислому повітрі обходиться дорожче, але і працюють вони надійніше. Кулі вважаються окремо, так як кожен гравець має свій стиль і витрата у всіх сильно різниться.

ЯКІ БУВАЮТЬ ПОЛЯ ДЛЯ ПЕЙНТБОЛУ?

Саме традиційне поле – лісове, з додаванням укриттів з колод, покришок або бочок. Іноді поля настільки заросли чагарником, що додаткові укриття просто не потрібні. На відкритих майданчиках будуються штучні укриття з фанерних щитів, старих машин і т.д. Спідбольниє поля – невеликі, з однотипними симетрично розташованими укриттями будуються для швидкісної, високотехнічні гри. Гіпербол – гра на відкритих полях з укриттями з пластикових труб різного діаметру. Бурхливо розповсюджується SUP’AIRBALL поле з надувними укриттями – вмонтовується за 1.5 – 2 години і дозволяє перетворити пейнтбол на барвисте видовище.

ЯКЕ БУВАЄ СПОРЯДЖЕННЯ?

Різне – для новачків, для активних гравців і спортивне. Початківцю гравцеві немає потреби відразу купувати собі повний комплект спорядження, треба спершу пограти на прокатному і послухати рекомендації бувалих гравців, по відчувати, який тип більше до душі. Перше, що варто купити – маску, оскільки вона стосується вашого обличчя і просто гігієнічно мати свою власну. Потім можна прикупити рукавички і наколінники – це ніколи не зайве, незалежно від того, де ви граєте – в лісі з корчами і корінням або в приміщенні з бетонною підлогою. Потім – туби (пластикові контейнери для запасних куль) і харнесс (пояс для їх перенесення), бо чим більш досвідчений гравець, тим більше він витрачає фарби, а додаткові туби даються в прокат не скрізь. Потім – маркер, вибравши найбільш підходящий саме для вас. Відповідне взуття швидше за все у вас є, а ось з камуфляжем можна не поспішати.

ХТО ВВАЖАЄТЬСЯ УРАЖЕНИМ?

Гравець вважається зіпсовані в чотирьох випадках: якщо на будь-якій частині його тіла або переноситься їм спорядження є пляма фарби розміром більше 5-ти копійчаної монети; якщо він покинув межі поля; якщо суддю з будь-яких причин оголосив його ураженим або якщо він оголосив ураженим себе сам.

ЧИ ЗАВЖДИ РОЗКОЛЮЄТЬСЯ КУЛЬКА?

Ні! Тому найпоширеніша помилка у новачків – оголошувати себе ураженим, відчувши удар кульки і не перевіривши, чи розбився він. Кулька могла відскочити або залишитися в складках одягу, тому завжди необхідно оглянути або обмацати місце попадання, а якщо це неможливо, попросити, щоб це зробили товариш по команді або суддя.

ЩО ОДЯГНУТИ НА СЕБЕ?

В пейнтбол можна грати в будь-якому одязі, придатному для походу в ліс, бажано темних тонів. В ідеалі потрібно мати комплект камуфляжу – куртку і штани. На ноги при грі на природі краще всього одягати високі кросівки з глибоким протектором, при грі на твердому покритті – просто високі кросівки. Дуже корисно носити головний убір – кепі, бейсболку, бандану і т.п.

ЧИ ДОПУСКАЮТЬСЯ ГЛЯДАЧІ НА ІГРИ?

Так, якщо вони виконують правила безпеки – знаходяться в захищеному від попадань місці або одягають маски. За згодою суддівської бригади і гравців, на полі можуть бути допущені фотографи і відеооператори в масках. На спідбольних полях, обгороджених сіткою, можливо навіть наявність глядацьких трибун.